Верхня частина вул. Франка

Одна з найгарніших вуличок взагалі у всьому Львові - це вулиця Івана Франка у своїх "верхів"ях". Ім"ям Франка чомусь назвали аж три вулиці, дуже різні, зліпивши їх в одну. Перша - унікально шумна, тісна й забита; друга теж шумна, тісна й забита, але трохи інша і окрема; третя ж - дуже тиха, горбисто-крута і надзвичайно своєрідна.

Найвизначніша риса "третьої" вулиці Франка - це стара трамвайна колія. Я взагалі маю дику любов до різних колій і до трамваїв. Чому по цій вулиці більше не ходять трамваї - я не знаю, існує декілька версій: перша - через аварію, яка сталася, коли у трамвая відмовили гальма (тут круто під гірку), друга - це що нові чеські трамваї просто не могли виїхати на цей крутячок, не були розраховані на такі гори. Я смутно пригадую, що старою трьохдверною "четвіркою" з тамбуром ще їздив тут в глибокому дитинстві.

ця колія колись була приєднана до основного "трамвайного потоку"

Починається вуличка польським консульством, коло якого завжди толпи бажаючого виїхати народу, а через метрів п"ятдесят догори починається кластер неймовірно гарних модернових будинків. Скупченню цьому, можливо, і немає рівних по колективній красі і колективній гармонії у Львові.

"кластер" згори; вдалині видно ратушу і домініканський собор

Будинки настільки ж гарні, наскільки й обдерті.

як то треба не любити свій будинок, щоб втулити
на його фасад таке уродське пластикове вікно

Вуличка піднімається все вище; починаються старі особняки. Вниз і вліво - яр вулиці Стуса, де з обох боків височать залісені схили парку "Залізні Води". Якщо пройти трохи вправо, там буде Стрийський Парк. Виняткова тиша і чистота повітря.

Трамвайна колія час від часу виринає з-під асфальту і нової бруківки.

Зовсім поруч вже почався Стрийський Парк, яким, паралельно вулиці, біжить ще одна колія - дитяча залізниця

на головну