Вул. Каліча Гора

на головну

Середмістя. Крута брукована вуличка на узгір"ях Цитаделі. Біля підніжжя - мекка навколишніх юнаків, куди потрібно регулярно здійснювати паломництво - районний військомат. А там, нагорі, в глибині між садками та похиленими будиночками, колись був притулок для калік, який дав вулиці таку назву.

одразу ж в око впадає рагульська побілка половини першого поверху, якої не було ще півроку тому. Львів"яни це вміють - підібрати найгірший колір і ним замалювати фасад свого магазину - ані квадратним сантиметром більше. Мені здається, час на організований спротив таким речам.

Наліво вулиця Глібова, прямо-направо - Каліча гора, ще вужча.ця ж розвилка, з боку Глібова

На розі Глібова і Калічої гори ховається ця чудова вілла - не надто характерна для цього району, де переважає "серійна" багатоповерхова забудова.

Рушаємо далі вгору...

...і пірнаємо вправо, щоб дослідити перший-ліпший дворик.

Рушаєм далі вулицею

Ще один дворик, який оточують напівзруйновані будинки, а також колишні стайні та курники, що свідчить про те, що яких вісімдесят років тому в цьому місці процвітало натуральне сільське господарство.

Вуличка закінчується. Вгору стрімко зноситься лісиста Цитадель з її укріпленнями. До узгір"я туляться новіші прибудови. Ми піднялися досить високо понад рештою міста.

Далі дряпаєтеся крутим схилом до Цитаделі, або лісами-стежками робите гак і спускаєтеся до бібліотеки Стефаника.

на головну