Обласна клінічна лікарня

На сході Львова, між вулицями Некрасова, Мечнікова, Чернігівською та Пекарською і далі, аж до вулиці К.Левицького, розкинувся квартал величних будівель. Це медичний квартал - усі будинки так чи інакше пов"язані з лікарською справою. На відміну від, наприклад, лікарні на Топольній, яка всім своїм виглядом навіює дум і безнадію, тутешні вмістилища лікарської думки та дії вселяють певність: тут іде серйозна, важлива, привілейована робота. Львів має поважну традицію зведення "робочих" і навчальних будівель - попри красу, ці будинки не мають навіть натяку на той лінивий затишок, яким сповнені "старі" житлові квартали.увесь медичний квартал на мапі

На що схожий медичний квартал? Поміж фундаментальних і серйозних "основних" будинків, осередків життя, розкидано маленькі одноповерхові допоміжні будиночки, і це все серйозно замішано зеленню. Медичний квартал творять будинки медичних навчальних закладів та їх кафедр, а також лікарні та їхні відділення. Цей лабіринт додатково заплутується непростим рельєфом: між одною та іншою будівлею можуть віднайтися сходи чи крута непрохідна стежка.

Почнемо прогулянку медичним кварталом - в ролі сторонніх глядачів - з північно-західного кутка, вулиці Чернігівської. Одразу на розі Личаківської і Чернігівської бачимо цей класний будиночок (Чернігівська, 3):


Це одне з відділень обласної клінічної лікарні, до якої ми доберемося пізніше - відділення отоларингології. Ця гарна, але скромна одноповерхова будівля зі своєї тильної частини - якщо манівцями пробратися в задній дворик - виглядає значно солідніше:зліва видно фрагмент вул.Чернігівської
кафедра отоларингології

Тепер виходимо до головного корпусу лікарні, що має форму букви "П".центральний вхід не видно за деревами


портал лікарні

Подивившись вліво, можна побачити початок вулиці Некрасова, яка, перш ніж випрямитися уздовж будівель кварталу, робить невеликий зігзаг. Справа - частина того ж головного корпусу лікарні.


Зайшовши за ріг і пробравшись у хвіртку, потрапляємо "за лаштунки" головного корпусу. Тут картина трошки сумніша :)


Якщо подивитися униз, на захід, то серед дерев на схилі можна зауважити одноповерховий будиночок - дуже характерний для тутешнього архітектурного простору. Це - "міжлікарняна аптека".інтенсивний жовтий колір - відбите від трав-кущів сонячне світло

Ще далі - і ми нарешті впираємося у вихід на вулицю Чернігівську. З якихось причин, щоправда, замурований.
так виглядає бічна стіна головного корпусу з нашої поточної глибини

Якщо тепер вийти нагору і повернути наліво, то опинимося на некошеній галявині в траві по пояс, -- на горбі, з якого можна бачити кілька будинків (і дахів) Чернігівської.Повернемося на вулицю Некрасова і продовжимо досліджувати її праву частину.


Справа побачимо черговий корпус лікарні (пологове, гінекологічне, обсерваційне відділення). Він був би непоганий, якби не - звичайно ж - вікна.


Обабіч цього корпусу розташовані інші: хірургічне відділення та відділення ревматології, гастроентерології, терапевтичне. (Їх бічні стіни можна бачити на попередній фотографії.) Модернізація цих будинків торкнулася менше, і їх можна з задоволенням пороздивлятися.


Якщо йтимемо далі вздовж Некрасова, то справа з"явиться череда мікробудиночків на курячих ніжках. Це теж відділення лікарні.


Врешті за мікробудиночками замаячить іще одна маєстатична будівля: відділення урології, неврології, щелепно-лицевої хірургії та профпатології. Цей будинок завоював мій особливий респект, тому що він зовнішньо дуже схожий на той, в якому я народився і виріс.


На цьому мандрівку лікарняним комплексом вичерпано :)


на головну