Нове Знесіння

на головну

Між Підзамчем і залісеним хребтом Кайзервальду розатшований компактний район, який я називаю Новим Знесінням, щоб відрізняти від Старого Знесіння. Центральні вулиці цих кварталів так і називаються - Новознесенська і Старознесенська. Нове Знесіння має контакт з вулицею Богдана Хмельницького і трамваєм шісткою, в той час як Старе Знесіння, відділене від Нового залізницею, геть чисто являє собою село, ізольоване від цивілізації, хоч і знаходиться ще далеко від меж міста.

Обидва Знесіння - гарний приклад львівських "райських куточків". Одно-, рідше двоповерхові будинки, вілли, присадибні ділянки, вузькі глухі вулички, все утопає в зелені й плодах, тиша й спокій, близькість великого лісового масиву, який видно звідусіль. Перші людські поселення в межах Львова розташовувалися саме тут, а на другий бік Кайзервальду - де тепер центр міста - народ вреселився пізніше. На горі "Баба", що височіє між Старим і Новим Знесіннями, було давнє капище. Єдиним мінусом може бути близькість так званої "зони" - таємничого захаращеного ареалу промислових об"єктів, де вперше за своє життя виринає з-під землі Полтва, перетворена в каналізаційний колектор.

краєвид на Нове Знесіння з гори Баби

центральна вулиця Знесіння - Новознесенська

напівміські-напівсільські бокові вулички, що відходять від Новознесенської, всі схожі між собою. Дороги ще ніколи не бачили асфальту - і це зовсім не найвіддаленіший район Львова

на тлі видніється зелений горб Кайзервальду

двоповерхові будинки тут - рідкість, крім кількох багатоповерхівок

це парадний вхід до чиєїсь хаит

тут мабуть незле проводити старість

повна глухомань

кінець вулиці Польової, що з Нового Знесіння збігає вгору до Старого  

на головну