Трамвай по вул. Татарбунарській

Навіть якщо ви знавець і пошановувач львівського трамваю, то все одно є чималий шанс, що про цей відтинок трамвайної колії ви не чули. Її немає на мапах, про неї нічого не знає Інтернет. Але якщо ви їздили трамваєм сімкою на Янів, на верх вулиці Шевченка, то, мабуть, таки звертали увагу на одноколійну вітку, що відгалужується від кінцевого кільця і рушає в бік малопримітної, типово околичної вулички під назвою Татарбунарська.

наліво - маршрут номер сім; направо - в невідомість

Вуличка позбавлена будь-яких серйозних ознак асфальту. Навколо малоцікава особнякова забудова, кілька висоток, зліва - вражаючі зарості колючого дроту, що належать тюрмі. Прямо по курсу - Кортумова гора, зелена зона, де немає житлових будинків. Наявність трамвайної колії в цьому захолусті надає пейзажу ознак сюрреалізму.

Очевидно, трамваї тут їздять нечасто. Колію можна було б вважати покинутою, але контактний дріт на місці.

зліва видно стрімкі схили Кортумової гори

якщо озирнутися, вдалині можна побачити висотки Левандівки

Нарешті, колія нас кудись приводить.

Це місце колись - а саме, 20-25 років тому - виконувало кілька функцій. По-перше, тут був піщаний кар"єр з дуже якісним піском, звідки пісок було зручно вивозити саме трамваєм, для чого і побудували окрему вітку. По-друге, тут був рудиментарний трамвайний парк і ремонтні майстерні. Сліди усього цього можна побачити і дослідити, чим і займемося.

зліва бачимо навантажуючий кран, перед ним - єдиний робочого вигляду вантажний трамвай, який тут можна спостерігати. Справа - нерелевантна стоянка якогось АТП.

за автобусами - купа трамвайного металобрухту, серед якого музейний експонат

Навкого трамвайне чистилище: повно трамвайного релікту, шпали, рейки, що виринають нізвідки і йдуть в нікуди. Шанувальників індастріалу запрошую завітати з фотокамерами.

на головну